Świat przedłużania włosów

Aktualności

03.07.2015
INTERNETOWY KURS PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

Obrazek dla aktualności

Co powiecie na internetowy kurs przedłużania włosów dla niewtajemniczonych ? Dla tych, którzy chcieliby się nauczyć, a jeszcze nie mają o tym pojęcia?

 

Od czego zacząć? Przystępując do przedłużania włosów warto przygotować sobie sprzęt. Dziś omówimy METODĘ KERATYNOWĄ, czyli metodę przedłużania włosów NA CIEPŁO, za pomocą zgrzewarki.

Do metody tej potrzebujecie jedynie:

sprzęty zasadnicze:
- zgrzewarka do włosów,
- podkładka ochronna,
- szczotka do włosów przedłużanych

sprzęty pomocnicze:
- fryzjerskie motylki do podpinania włosów
- spinki - klipsy fryzjerskie do przypinania podkładki ochronnej
- grzebyk z metalowym szpikulcem

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

 

Ważny w przedłużaniu włosów METODĄ KERATYNOWĄ jest dobór ZGRZEWARKI. Wiele z nas zastanawia się, jaką kupić. Czy sugerować się modą, czy praktycznością sprzętu. Ja polecam 3, które uważam za najlepsze - przetestowałam i wybrałam z rynku.
MODEL 1 TZW. "PŁASKI ZGRZEW" - najstarszy na rynku i używany przez wielu stylistów od wielu lat. Zgrzewarka lekka i bardzo praktyczna. Posiada DŁUGIE SZCZYPCE, co jest jej ogromnym atutem, gdyż zapobiega brudzeniu się plastikowych części zgrzewarki keratyną. Łatwo ją oczyścić. Łatwo też dociera do miejsc blisko skóry głowy ( długie wąskie szczypce = łatwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"PŁASKI ZGRZEW" oznacza, że zgrzewarka rozgrzewa nam keratynę na płasko, czyli po przyłożeniu łuski keratynowej do włosa roztapia się ona na płasko, co umożliwia nam uformowanie zgrzewu samemu, czyli owinięcie łuski wokół pasemka włosa za pomocą palców. Jest to praktyczne, ponieważ sami decydujemy o wielkości i kształcie zgrzewu. Zgrzewarka nam go nie profiluje, profilujemy i formujemy go sami. [Szczegóły na temat formowania zgrzewów i poprawności ich wykonania w dalszych postach.:)]
Posiada regulację temperatury do 200 st. (Najlepiej pracuje się na maksymalnej temperaturze. Najszybciej rozpuszcza się keratynę) oraz długi kabel, który ułatwia pracę.
Zgrzewarka na której zaczynałam pracę i pracuję nadal.
ZAWSZE mam ją pod ręką.

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.
 

ZGRZEWARKA - MODEL 2 - "PŁASKI ZGRZEW" - praktyczna i fajna ze względu na nowy ergonomiczny kształt. Zachęcający kolor : czerwono - czarny. Łączy pasemka szybko i sprawnie ze względu na czerwoną gumową antypoślizgową wstawkę, posiada wyprofilowane wgłębienie na palec (fajnie i wygodnie trzyma się ją w ręku).
Regulacja temperatury do 200 st. oraz włącznik i wyłącznik znajduje się na samej zgrzewarce ( nie na kablu ), co ułatwia jej regulację.
ŁADNA, ELEGANCKA I ŁATWO SIĘ NA NIEJ PRACUJE.

…/zgrzewarki_plaski_zgrzew_do_keraty…

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

ZGRZEWARKA MODEL 3 - "PROFILOWANY ZGRZEW"

Wiele osób zastanawia się, jaką zgrzewarkę wybrać "PŁASKI ZGRZEW", czy "PROFILOWANY ZGRZEW" i czym one się różnią.
Otóż różnią się wiele: zgrzewarka "PROFILOWANY ZGRZEW" oprócz tego, że roztapia nam keratynę, od razu ją profiluje wokół pasemka włosa, czyli otacza keratyną nasz włos w "łódeczkę". Części tej pracy nie musimy więc wykonywać palcami, a wykonuje ją za nas zgrzewarka. "Owija" nam gorącą keratynę wokół włosa.
Część stylistów wybiera taki styl pracy.
Zgrzewarka przydatna też jest do przedłużania włosów na tulejki termokurczliwe. [Temat będzie poruszony w kolejnych postach.]:)
Regulacja temperatury do 220 st. (na zgrzewarce).

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

 

PODKŁADKA OCHRONNA DO METODY KERATYNOWEJ - rzecz niezbędna do przedłużania włosów tą metodą. Przypinamy ją wokół wybranego z głowy pasemka włosa za pomocą spinki klipsa. Po pierwsze chroni skórę głowy przed oparzeniem przez zgrzewarkę, po drugie zapobiega wplątywaniu się włosów rosnących na głowie w roztopioną keratynę, WIĘC CHRONI NASZE WŁOSY I WEDŁUG NAS JEST NIEZBĘDNA PRZY PRZEDŁUŻANIU.

sklep/podkladki_ochronne.php

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

 

Po opisaniu sprzętu, przystąpmy krok po kroku do omówienia METODY KERATYNOWEJ.

Aby rozpocząć pracę należy podzielić głowę na strefy:
- tył - podzielony na 2 części przez środek głowy - rozpoczynający się mniej więcej na 3/4 dołka potylicznego, a kończący tuż nad uszami. Oczywiście to gdzie rozpoczniemy linię przedłużania włosów z tyłu głowy, a gdzie ją zakończymy jest kwestią indywidualną i zależy od upodobań klientki ( gdy jest już doświadczona), ale najlepiej przedłużanie rozpoczynać od konstytucyjnych zasad, czyli mniej więcej na ww poziomach.

Ważne, aby rozpoczynając przedłużanie włosów i doczepiając pierwsze pasemko zachować co najmniej 1,5 cm odległości od linii brzegowej włosów i skóry, aby zgrzewy nie były widoczne ( często zachowuje się jeszcze większą odległość ). Taką samą odległość zostawiamy zakańczając rząd pasemek.

Pasemka przedłużamy w poziomych rzędach. Pierwsze 3 rzędy przedłużeń wykonuje się raczej bezpośrednio jeden nad drugim. Kolejne rzędy może dzielić pas naszych włosów rosnących na głowie o szerokości zależnej od grubości włosów klientki, ilości pasemek, które chcemy doczepić, czy efektu jaki chcemy uzyskać.

Robimy równy poziomy przedziałek wzdłuż włosów na wysokości 3/4 dołka potylicznego. Włosy z góry podpinamy spinką motylkiem, aby nam nie przeszkadzały. Doczepianie rozpoczynamy pojedynczymi pasemkami wzdłuż linii dolnych włosów.

Aby doczepić pojedyncze pasemko wybieramy z głowy "kwadracik" z włosów rosnących na głowie przy pomocy ostrego szpikulca grzebyka, zakładamy na nie podkładkę ochronną (przypinamy spinką klamrą ), następnie pod wybrane pasemko włosów podkładamy pasemko doczepiane ( z łuską keratynową ). Łuskę keratynową należy trochę przyciąć ( zostawić około 3/4 jej długości ).

Za pomocą zgrzewarki roztapiamy łuskę keratynową tuż u nasady naszego włosa ( ale nie bliżej niż 0,5 cm, aby zgrzew nie "wklejał się" w skórę głowy ), a następnie formujemy za pomocą palców zgrzew keratynowy, mocno zaciskając keratynę, aby włosy nie wyczesywały się. Należy bardzo dokładnie ścisnąć i domknąć zgrzew od góry i od dołu, aby nie wpuszczał do środka wody, szamponu, odżywki, etc.
Jeśli zgrzewy będą "otwarte" na górze i na dole istnieje ryzyko, że włosy będą wyczesywały się.

Technika zakładania zgrzewów to kwestia praktyki i ćwiczeń.

- boki głowy to kolejna strefa zakładania łączeń keratynowych. Na bokach głowy zakładamy z reguły po 3 - 5 rzędów włosów, w zależności od gęstości włosów i fryzury jaką się chce uzyskać. Należy pamiętać o zasadzie zachowania odległości od linii brzegowej skóry minimum 1,5 cm. Należy zachować również odległość od przedziałka na czubku głowy ( z reguły 3-5 cm ), aby luźne włosy z góry zdołały przykryć łączenia.

Formułując zgrzewy należy mieć rękę skierowaną ku dołowi, aby łączenia nie odstawały ku górze po ich wykonaniu. Lekkie odstawanie zgrzewów po pracy przedłużania jest możliwe, gdyż ułożą się po myciu włosów.

[Dalsze posty na temat tej metody i innych już wkrótce.]

Mamy nadzieję, że nasze uwagi pozwolą doskonalić Państwa pracę.

 

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

 

 

METODA KERATYNOWA C.D. - FAKTY I MITY, CZYLI CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA.

PYTANIA I ODPOWIEDZI SĄ PODYKTOWANE PYTANIAMI, JAKIE PAŃSTWO NAM NA CO DZIEŃ ZADAJĄ W MAILACH I TELEFONICZNIE:

ILE POTRZEBA PASEMEK, ABY PRZEDŁUŻYĆ CAŁĄ GŁOWĘ?

Do metody keratynowej potrzebujecie Państwo średnio 100-120 pasemek, ale jest to ilość bardzo uśredniona i zależy tak naprawdę od wielu czynników:
- grubości i długości włosów klientki - im grubsze włosy, tym więcej potrzeba pasemek, im dłuższe włosy tym mniej ich potrzeba,
na grube włosy zakłada się nawet od 160 do 200 pasemek, na średnie - 120 - 140 pasemek, a bardzo cienkie być może wystarczy 100-120 pasemek.

Oczywiście dysponujemy RÓŻNYMI grubościami pasemek, które można założyć klientce w zależności od potrzeb:

- pasemka 0,5 gr - pasemka delikatne i lekkie 52 cm długości,

…/wlosy_naturalne_remy_hair_52_cm.php

- pasemka 0,7 gr - pasemka grube, 50 -55 cm długości, świetnie nadają się do grubych włosów klientek, ale i do cienkich, w celu nadania im objętości. Nasze włosy 0,7 gr nie obciążają włosów cienkich, gdyż mają OPTYMALNĄ wagę, aby je zagęścić, tzn. nie są za ciężkie.

KRÓTKIE FRYZURY lepiej przedłużać włosami grubymi 0,7 gr, aby otrzymać optymalny efekt. Należy zauważyć, że w przypadku przedłużania fryzur krótkich całą gęstość i długość włosa należy zbudować za pomocą włosów przedłużanych, więc im będą grubsze, tym lepiej.

…/wlosy_naturalne_remy_hair_50-55.php

- pasemka 0,5 gr, 42 cm długości - pasemka średniej grubości i długości za łopatki. Dla osób, którym nie zależy na przedłużeniu włosów do pasa.

…/wlosy_naturalne_remy_hair_42_cm.php

- pasemka 60 cm, 0,6 gr - pasemka bardzo długie, dla klientek, które chcą otrzymać efekt bardzo długich włosów.

…/wlosy_naturalne_remy_hair_60_cm.php

CZY MOŻNA PRZEDŁUŻYĆ SAM TYŁ GŁOWY I ILE NA TAKI ZABIEG POTRZEBA PASEMEK ?

Tak, jeśli klientka ma swoje długie włosy, nie ma konieczności przedłużania całej głowy. Można przedłużyć sam tył i tzw. "tyło-boki" za uszami, aby ładnie połączyć boki naturalnie rosnących włosów z przedłużonym tyłem. Często klientki przycinają tak przedłużony tył w tzw. "trójkąt", czyli boki krótsze, a tył dłuższy.

Z reguły do stworzenia takiej fryzury wystarcza 60 pasemek, ale są klientki , które przedłużają tył 30-40 pasemkami lub większą ilością nawet 100-ma.

CZY PASEMKA MOŻNA KUPIĆ NA SZTUKI, CZY TYLKO W OPAKOWANIACH PO 20 PASEMEK?

Tak, pasemka można zakupić na sztuki. Ta opcja sprzedaży dotyczy pasemek 0,5 gr 52 cm długości.

s…/pasemka_naturalne_remy_hair_52.php

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.

 

METODA KERATYNOWA C. D.

CZY METODA KERATYNOWA NISZCZY WŁOSY?

Oczywiście nie, jeśli jest prawidłowo wykonana i włosy są prawidłowo zdjęte, a także właściwie pielęgnowane.
Po pierwsze - zwróćmy uwagę na czystość wykonanej pracy - im praca wykonana jest bardziej starannie, czyli profesjonalnie, tym lepiej dla naszych włosów:
- należy używać podkładki ochronnej , która zapobiega wplątywaniu się włosów rosnących na głowie w rozgrzaną keratynę,
- należy wybrać z głowy za pomocą grzebyka z ostrym metalowym końcem dokładnie kwadracik o wymiarach 0,5x0,5 cm ( dbać o to, aby żaden dodatkowy włos nie zamieszał się w pole zgrzewania),
- nie wykonywać łączeń, które "wklejają się" w skórę , zgrzew powinien luźno wisieć ku dołowi ok. 0,5 cm od skóry głowy,
- nie wybierać ze skóry głowy zbyt cienkich pasemek ( aby włosy nie wypadały),
- nie wykonywać zbyt grubych zgrzewów, ze zbyt dużą ilością keratyny, aby nie obciążały cebulek naszych włosów ( zgrzew fabryczny na końcówce pasemka doczepianego należy przyciąć w zależności od potrzeb o 1/3 lub 1/2 jego długości ).
Po drugie - ważne jest zdejmowanie włosów - zdejmować TYLKO specjalnym płynem, cążkami za pomocą wacika kosmetycznego, rozgniatając zgrzew dopóty, dopóki keratyna się nie rozkruszy i nie wyczesze naturalnie z włosa,
- nie zdejmować włosów na sucho,
- nie ciągnąć i nie usuwać keratyny na siłę - wcześniej ją zawsze rozmiękczyć płynem i delikatnie wyczesać.
Po trzecie - ważna jest pielęgnacja włosów przedłużonych metodą keratynową, ale o tym w kolejnym poście.

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.
 

CZY METODA KERATYNOWA NISZCZY WŁOSY? C.D.

Omówiliśmy sposób zakładania i zdejmowania metody keratynowej w sposób prawidłowy, a teraz omówimy zasady pielęgnacji tak założonych włosów przez klientkę.

Aby nie zniszczyć własnych włosów podczas noszenia metody keratynowej należy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji włosów przedłużanych, które służą również naszym włosom rosnącym na głowie.

- po pierwsze zawsze czeszemy włosy przytrzymując je u nasady, nie ciągniemy, nie szarpiemy włosów podczas czesania,
- używamy TYLKO SPECJALNEJ SZCZOTKI DO WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH, najlepiej z PODWÓJNĄ REGULACJĄ WŁOSIA - włosie krótsze czesze nam tradycyjnie całą długość włosa, dłuższe nylonowe sticki, wyczesują nam przestrzenie między miejscami łączeń, dzięki temu separujemy pasemka od siebie i zapobiegamy ich ewentualnemu sklejaniu się,
- pod wpływem niedostatecznego wypłukania z odrostów nad miejscami łączeń szamponu, czy odżywki, mogą one się ze sobą sklejać i aby nie dopuścić do sklejenia się kilku pasemek przy odrostach należy co jakiś czas ( np. co tydzień, dwa) robić sobie tzw. "przeczeskę kontrolną", czyli rękoma sprawdzić jak włosy mają się u nasady, przy odrostach. Jeśli poczujemy, że 2 pasemka skleiły się u nasady, należy chwycić je w dłonie za zgrzewy keratynowe i delikatnie rozerwać, jest to naturalna higiena włosów przedłużanych,
- nie należy nakładać odżywki, ani żadnych preparatów stylizacyjnych na miejsca łączeń, aby nie rozmiękczać zgrzewów. Rozmiękczona keratyna może sklejać włosy wokół, a także "wypuszczać" włosy przedłużane, tzn. włosy mogą się szybciej wyczesywać,
- unikać sytuacji, w których może dojść do pociągnięcia za włosy, aby nie wyrwać pasemka,
- umyć lub przynajmniej spłukać włosy słodką wodą po wyjściu z chlorowanego basenu lub morza, a później je rozczesać. Jeśli nie możemy spłukać włosów należy mieć przy sobie spray dwufazowy Schwartkopfa Gliss kur - oil nutritive do włosów długich skłonnych do rozdwajania się i zawsze po wyjściu z morza, czy basenu spryskać włosy sprayem i koniecznie je rozczesać szczotką,
- wiązać włosy w warkocz lub podwójny kucyk do snu, aby zapobiec niszczeniu się włosów,
- nie myć włosów, nie suszyć ich w głową spuszczoną do dołu, a tylko w pozycji pionowej,
- osuszając włosy ręcznikiem nie wiązać turbanu z ręcznika, osuszać bardzo delikatnie, bez czochrania włosów,
- nie pozwolić włosom wyschnąć, zanim je rozczeszemy,
- rozczesywanie włosów zawsze zaczynać od końcówek, a nie od nasady,

więcej szczegółów na temat zasad pielęgnacji na :

http://www.annahair.pl

pielegnacja.php

IM MĄDRZEJ I DELIKATNIEJ TRAKTUJEMY WŁOSY PRZEDŁUŻANE, TYM LEPIEJ DLA NASZYCH, ŻYCZYMY WIĘC PRZYJEMNEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH!!!
PIELĘGNACJA TYCH WŁOSÓW N I E J E S T T R U D N A!!!

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.
 

METODA EASY HAIR EXTENSION - TULEJKOWA.

METODA TULEJKOWA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW jest również nazywana METODĄ "KSIĄŻECZKOWĄ" lub METODĄ "NA DWA", polega na zakładaniu pasemek za pomocą małych tulejek wykonanych z metalu (najczęściej z miedzi). Tulejka ma 6 mm długości i ok. 3,5 - 4 mm średnicy. Z reguły zakończona rantem, czyli zagięciem, które przy zakładaniu kierujemy do dołu (to całkowicie uniemożliwia zsunięcie się tulejki z włosów).
Metoda ta zlicza się do tzw. metod przedłużania włosów "na zimno", do której potrzebujemy następujących narzędzi:

- włosy ze specjalną końcówką stickową, czyli końcówką pod mikroringi (pod ringi) i tulejki:

sklep/pod_mikroringi3.php

- cążki do zaciskania tulejek, tzw. multifunkcyjne ze specjalnym rowkiem, za pomocą którego ściskamy tulejkę "na raz", a następnie zaciskamy dwa brzegi tulejki "na dwa" za pomocą przedniej klasycznej części cążek tak, jakbyśmy zamykali książkę. Dzięki takiemu mocowaniu tulejka:
+ mocno trzyma się na włosie,
+ jest malutka i niewyczuwalna, jest złożona na pół, więc jest owalna i wygodnie się ją nosi,

…/cazki_do_zaciskania_ringow_i_tulej…

- szydełko, mamy do wyboru 2 modele:
Z ZAPADKĄ - klasyczne, najstarsze w świecie przedłużania włosów, posiada na końcówce zamykającą się zapadkę, która zamyka się , gdy przewlekamy tulejkę na włosy. Działa na takiej zasadzie, że łapiemy końcówką szydełka z otwartą zapadką pojedyncze pasemko wybrane z głowy, zamykamy zapadkę tak, aby pasemko zostało zamknięte w jej środku, następnie przewlekamy wcześniej założoną na drucik szydełka tulejkę na włos.

produkt/szydelko_z_zapadka.php

Z PĘTELKĄ - nowszy model, który posiada giętką drucianą pętelkę. Przedłużamy włosy w taki sposób, że nakładamy tulejkę na pętelkę, wkładamy wybrane z głowy pojedyncze pasemko włosów w środek pętelki i przeciągamy tulejkę na włos. (Działa podobnie jak nawlekanie nitki na igłę za pomocą nawlekacza:)) Praca na tym szydełku jest znacznie szybsza.

produkt/szydelko_z_petelka.php

- tulejki, tzw. EURO LOCK - tulejki metalowe z dolnym rantem, sprzedawane po 100 szt. w 1 opakowaniu. Występują w 5 kolorach:
czarne, ciemny brąz, jasny brąz, ciemny blond, jasny blond. Dają efekt niezawodnego łączenia, nie zsuwają się z włosów, dzięki zaciskaniu "na dwa",

produkt/tulejki_easy_hair_czarny.php
pr…/tulejki_easy_hair_ciemny_braz.php
pro…/tulejki_easy_hair_jasny_braz.php
p…/tulejki_easy_hair_ciemny_blond.php
pr…/tulejki_easy_hair_jasny_blond.php

alternatywą są:

- tulejki z silikonem - zakłada się je tak samo, różnią się tylko tym od zwykłych tulejek, że w środku wypełnione są warstwą silikonu, który ma za zadanie chronić włos przed bezpośrednim kontaktem z metalem i jeszcze bardziej zapobiegać zsuwaniu się.

sklep/tulejki_z_silikonem.php

Do metody tulejkowej nie ma konieczności używania podkładki ochronnej. Potrzebne jeszcze będą tylko klipsy i motylki fryzjerskie do podpinania włosów podczas zabiegu.

Końcówek keratynowych włosów zgrzanych w sticki przed zabiegiem NIE PRZYCINAMY, aby włosy nie wyczesywały się.

Tulejkę mocujemy ok. 0,5 cm od skóry głowy, nie maksymalnie przy samej skórze, aby "nie ciągnęły" i nie napinały skóry.

Mocując tulejkę należy mieć rękę skierowaną ku dołowi.

METODA TULEJKOWA jest lekką formą noszenia włosów. Łatwą do założenia. Wiele kontrowersji wzbudza zdejmowanie tulejek. Tulejki zdejmujemy TYLKO za pomocą SPECJALNYCH CĄŻEK ZE SZCZYPCAMI.

Cążki również dostępne u nas w salonie - koszt 100 zł.

Nie należy ściągać tulejek za pomocą żadnego innego sprzętu!!! (Ponieważ można zniszczyć włosy!!!) Szczypce cążek wkładamy precyzyjnie do tulejki od góry i od dołu i powoli otwieramy ją, a następnie zsuwamy z włosa.

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.
 

Czy pomogły Wam nasze posty dotyczące przedłużania?
Jeśli macie pytania uzupełniające piszcie!!!

Zdjęcie użytkownika ANNA HAIR.
 
TREŚĆ I OPRACOWANIE: Anna Płochocka, właściciel firmy ANNA HAIR.
 
            Anna Płochocka - właścicielka Salonu Przedłużania Włosów - Świat Przedłużania Włosów ANNA HAIR. Stylistka fryzur - specjalizacja przedłużanie i zagęszczanie włosów. Instruktor praktycznej nauki zawodu. Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych, kierunek Politologia, specjalność: dziennikarstwo i PR, VIP testerka marki Schwarzkopf.

Zobacz pozostałe wpisy

30% zniżki na przedłużanie włosów! 1 pasemko tylko 6,90!